Materiały i sprzęt medyczny
Szeroka oferta materiałów jednokrotnego użytku
Sprawdź nasze oferty specjalne
Promocyjne ceny na wybrane produkty z naszej oferty
Wszystko do laboratorium
Oferujemy specjalistyczny sprzęt medyczny do laboratorium
Wszystko do stomatologii
Oferujemy specjalistyczny sprzęt medyczny do stomatologii
Producent: Roko

Multiclean proszek do protez 5x5g

Indeks produktu: A-018-001-0088

36,00 zł

Szacowany czas wysyłki: do 48 godzin

Ilość sztuk

Sklep ALFAMED.PL oferuje następujące formy dostawy:

Kurier DPD Kurier DPD: 20,00 zł
DPD za pobraniem DPD za pobraniem : 20,00 zł
Odbiór osobisty Odbiór osobisty: 0,00 zł
Zamówienia o wartości powyżej 400,00 zł wysyłamy GRATIS!

Specjalistyczny proszek do czyszczenia różnego rodzaju protez, Multiclean, został zaprojektowany z uwzględnieniem wszystkich parametrów tworzyw termoplastycznych, wykorzystywanych m.in. do produkcji protez zębowych. Działa oczyszczająco i antybakteryjnie a także pozwala zachować protezę w idealnej kondycji. Multiclean dokładnie usuwaj płytkę nazębną nie uszkadzając tworzywa, z którego wykonana jest proteza. Szybko i odczuwalnie niweluje nieprzyjemny zapach, zapewniając długotrwałe uczucie świeżości w jamie ustnej.

Właściwości:

  • Oczyszczające - preparat dokładnie i niezwykle delikatnie czyści protezy, szyny, retainery, itp.
  • Ochronne - proszek zapobiega uszkodzeniom termoplastycznych materiałów, które mogą ulec deformacji z powodu różnić temperatur i kwasowości w jamie ustnej,
  • Odświeżające - skutecznie neutralizuje nieprzyjemny zapach spowodowany niewłaściwą pielęgnacją protezy, zapewniając długotrwałe uczucie świeżości,
  • Konserwujące - regularne stosowanie preparatu zachowuje oryginalny wygląd protezy, zapobiega zmianom koloru i przeźroczystości tworzyw termoplastycznych.

Sposób użycia: 

Preparat Multiclean przeznaczony jest do stosowania w warunkach domowych. Dla zwiększenia efektywności czyszczenia zaleca się stosowanie preparatu w specjalistycznej myjce SONIC DENTURE CLEANER, która generuje drgania soniczne, wzmacniające oddziaływanie proszku na protezę.
Roztwór przygotować z 1/2-1 saszetki, którą należy rozpuścić w szklance gorącej wody. Roztwór pozostawiamy na 3 minuty. Protezę oczyścić z resztek pokarmu przy  pomocy szczoteczki do zębów a następnie zanurzyć ją w roztworze. Mocno zabrudzone protezy należy pozostawić w roztworze na całą noc. Tak wykonany roztwór posiada swoje właściwości od 7 do 10 dni. Po tym czasie należy sporządzić nowy roztwór. Protezy posiadające miękkie elementy, nie powinny być pozostawione w roztworze dłużej niż 20 min.
Opakowanie zawiera 5 saszetek po 5g proszku. Produkt należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Nowy produkt

Moje ulubione produkty

0