Materiały i sprzęt medyczny
Szeroka oferta materiałów jednokrotnego użytku
Sprawdź nasze oferty specjalne
Promocyjne ceny na wybrane produkty z naszej oferty
Wszystko do laboratorium
Oferujemy specjalistyczny sprzęt medyczny do laboratorium
Wszystko do stomatologii
Oferujemy specjalistyczny sprzęt medyczny do stomatologii
Producent: Ecolab

Citroclorex 2% -250ml

Indeks produktu: A-030-006-0018

25,00 zł

Szacowany czas wysyłki: do 48 godzin

Ilość sztuk

Sklep ALFAMED.PL oferuje następujące formy dostawy:

Kurier DPD Kurier DPD: 20,00 zł
DPD za pobraniem DPD za pobraniem : 20,00 zł
Odbiór osobisty Odbiór osobisty: 0,00 zł
Zamówienia o wartości powyżej 400,00 zł wysyłamy GRATIS!

CITROclorex 2% jest zalecany do ogólnej antyseptyki skóry przed procedurami naruszającymi ciągłość skóry. Jest również polecany do higienicznej dezynfekcji rąk.

Zalety produktu:

Formuła oparta na takich substancjach czynnych jak chlorheksydyna 2% oraz alkohol etylowy70% zapewnia szerokie spektrum skuteczności przeciwbakteryjnej w przypadku wielu bakterii zarówno Gramo-dodatnich, jak również Gramo-ujemnych. Ponadto CITROclorex 2% skutecznie zwalcza prątki, drożdże, a także wirusy osłonione (łącznie z HBV, HCV i HIV) zgodnie z wytycznymi z 2004 roku Instytutu Roberta Kocha (RKI) – niemieckiego autorytetu w zakresie Ochrony Zdrowia.

Oprócz natychmiastowego działania przeciwdrobnoustrojowego skuteczność diglukonianu chlorheksydyny utrzymuje się nawet do 6 godzin od momentu aplikacji. 

Sposób użycia:

Higieniczna dezynfekcja rąk – w suche ręce wcierać w czasie 30 sekund niemniej niż 4 ml preparatu. Ręce przez cały czas dezynfekcji powinny być zwilżone preparatem.

Dezynfekcja skóry – nanosić preparat na skórę poprzez spryskiwanie lub na sterylny gazik, przecierać nim skórę i pozostawić do wyschnięcia. Czas działania 30 - 60 sek. Dezynfekcja skóry bogatej w gruczoły łojowe 5 min. Preparat jest przeznaczony do dezynfekcji wyłącznie nieuszkodzonej i nie zmienionej chorobowo skóry.

Skład:

100 g produktu zawiera (w/w): Substancje czynne: 73,6 g alkoholuetylowego 95%, 2 g kwasud-glukonowego, związek z N,N”-bis (4-chlorofenylo)-3,12-diimino-2,4,11,13-tetraazatetradekanodiamidyną (2:1) (diglukonianu chlorheksydyny) Substancje pomocnicze: gliceryna, woda oczyszczona do 100 g.

Nowy produkt

Moje ulubione produkty

0